Patek Philippe Aquanaut Date Steel Bracelet Watch 5167/1A-001
Share
  • Estimated Delivery:May 19 - May 23
Product description
Shipping & Return
GradeGenuine WatchAAAAA CloneAAA ReplicaA Replica
MovementGenuine movementSwiss movementJapanese MovementTaiwan Movement
DialGenuine WatchExact detail and font90% exact detail and font70% Exact detail and font
WaterproofModel-specific (e.g., 30m, 100m, 300m)Tested up to 300mTested up to 30mLife waterproof
Life expectancyLifetime Lifetime3-5 years1-2 years
Warranty2 YearsUp to 5 YearsUp to 3 YearsUp to 1 Years
Band Length18cm
Case colorsilvery
Case Thickness10.2mm
SKU5167/1A-001
SeriesAquanaut
BrandPatek Philippe
GenderMen’s
Features
Description
Designed for Your Comfort
100 Days Return
Enjoy a seamless shopping experience, facilitated by our complimentary shipping.
Learn more
Lifetime Warranty
Our dedicated team provides timely assistance, committed to addressing your queries.
Learn more
Customers Services
Invest in our activewear with absolute confidence, backed by our 30-day satisfaction guarantee.
Discover more in our FAQ
How long does it take to process an order?
Do you ship internationally?
What is your return policy?
What are your sizing options?
You Might Also Like
Patek Philippe Aquanaut 5168G-010 White Gold
Patek Philippe Aquanaut Travel Time Stainless Steel Watch 5164A-001
Patek Philippe Aquanaut Travel Time Rose Gold Watch 5164R-001
Patek Philippe Aquanaut Chronograph Stainless Steel 5968A-001
Patek Philippe Aquanaut Date Brown Strap Rose Gold 5167R-001
Patek Philippe Aquanaut Blue Dial Strap White Gold 5168G-001
Patek Philippe Aquanaut Date Black Strap Stainless Steel 5167A-001